Одним із основних напрямків нашої діяльності є архітектурне проектування житлових та громадських будівель різного призначення. А саме:
АРХІТЕКТУРНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ:
-
Архітектурне проектування індивідуальних житлових будинків (котеджів), садових та дачних будинків;
-
Архітектурне проектування багатоповерхових багатоквартирних житлових будинків та комплексів, таунхаусів.
АРХІТЕКТУРНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ:
-
Архітектурне проектування дитячих садків та шкіл;
-
Архітектурне проектування будівель для надання адміністративних послуг;
-
Архітектурне проектування торгівельних центрів, магазинів та ринків;
-
Архітектурне проектування ресторанів, кафе, пабів, закладів кейтерингу;
-
Розробка ескізного проекту для паспорта прив’язки тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.
Архітектурне рішення об’єкта проектування обумовлене, перш за все, його функціональним призначенням, набором та структурою процесів, які будуть відбуватися у ньому.
Також на архітектурний образ об’єкта впливає розміщення його в структурі міста, характер, щільність та висотність оточуючої забудови, розміщення відносно червоних ліній та інженерних мереж. Під час архітектурного проектування і проектування генерального плану та благоустрою обов’язково вирішуються питання забезпечення під’їздів пожежних машин та іншої спецтехніки до будівлі, забезпечення доступу маломобільних груп населення до будівлі, виконуються необхідні розрахунки для забезпечення нормативних вимог функціонування об’єкту, санітарно-гігієнічних умов, пожежної безпеки та інші.
Проектуючи різні типи будівель, архітектору доводиться одночасно дивитися на свій проект не тільки очима архітектора, а й, наприклад, лікаря та пацієнта, вчителя та учня, бути працівником закладу обслуговування та його відвідувачем, бути мешканцем будинку та його гостем, пішоходом та водієм автомобілю та навіть пожежником.
Розробка архітектурних рішень проекту починається з формування концепції будівлі, продовжується під час самого проектування на усіх стадіях, і триває до моменту зведення будівлі та введення її в експлуатацію.
Також розраховується необхідність утеплення будівель та споруд. При цьому враховуються норми теплопровідності будівельних матеріалів.
Ми пропонуємо свої послуги у архітектурному проектуванні як для нового будівництва, так і для реконструкції та капітального ремонту, так, щоб воно повністю задовольняло побажання Замовника і вимоги вихідних даних на проектування. Такий підхід допоможе економити не тільки час, але й кошти.
АРХІТЕКТУРНЕ ПРОЕКТУВАННЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ І ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ
ПРОЕКТ
(узгоджувальна стадія)
ЗАВДАННЯ НА ПРОЕКТУВАННЯ
РОБОЧИЙ ПРОЕКТ
ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ
РОБОЧИЙ ПРОЕКТ
(для узгодження та будівельних робіт)
ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ
ПРОЕКТ
(узгоджувальна стадія)
РОБОЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ
(для будівельних робіт)
Отже, з чого починається проектування?
З бесіди ... за чашкою чаю або безпосередньо на ділянці (на об'єкті).
Якщо Ви читаєте цей текст, то, напевно, вже знаєте основне функціональне призначення будівлі, яку хочете побудувати. Скільки людей буде в ній проживати, працювати або відвідувати.
Якщо ми говоримо про індивідуальний житловий будинок, у Вас, напевно, є улюблене заняття або сімейні традиції, які теж потрібно врахувати при плануванні житлового простору.
Для громадських будівель складається ще й технологічне завдання, в якому описується набір приміщень у залежності від призначення, їх функціональна структура.
Із такого роду інформації ми формуємо документ, який називається «завдання на проектування».
Згідно ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», завдання на проектування затверджується Замовником та узгоджується Проектувальником.
ЕСКІЗНИЙ ПРОЕКТ
Ескізний проект є попередньою стадією проектування, розробляється для визначення попередніх містобудівних, архітектурних, художніх та функціональних рішень об'єкта, техніко-економічних показників.
На цій стадії проводиться посадка будівлі на ділянку із урахуванням навколишньої забудови: протипожежних та побутових розривів, розташування інженерних мереж, орієнтації будівлі по сторонах світу.
Розробляються схематичні планувальні рішення, визначаються основні функціональні зони та зовнішній вигляд майбутньої будівлі.
За підсумком стадії ескізний проект Ви отримуєте том із наступним складом:
- Вихідні дані
- Пояснювальна записка
- Попередні техніко-економічні показники
- Ситуаційна схема
- Схема генплану
- Плани поверхів
- Фасади
- Перспективи та фотомонтажі із урахуванням навколишньої забудови
- Схематичний розріз.
ПРОЕКТ
Проект є узгоджувальною стадією проектування.
Розробляється для визначення основних містобудівних, художніх, технічних, технологічних, інженерних рішень об'єкта, основних техніко-еконіміческіх показників та подається у лаконічній формі без деталізації.
Приблизний склад тому:
-
Вихідні дані
-
Загальна пояснювальна записка з описом рішень, прийнятих у проекті
-
Техніко-економічні показники
-
Генеральний план:
-
Схема організації рельєфу
-
План благоустрою та озеленення
-
Схема транспортно-пішохідного руху (при необхідності)
-
Зведений план інженерних мереж (при необхідності)
-
-
Архітектурно-будівельні рішення:
-
Фасади
-
Поверхові плани
-
План покрівлі
-
Розрізи
-
Вузли огороджуючих конструкцій
-
-
Рішення із інженерного забезпечення будівлі:
-
принципові схеми улаштування інженерного обладнання (холодного та гарячого водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції, кондиціонування повітря, електроустаткування, автоматизації інженерного обладнання, пило- та димовидалення, сміттєвидалення і т.п.).
-
Спеціальні розділи проекту (проект організації будівництва, оцінка впливу на навколишнє середовище, кошторисна документація тощо) виконуються за потребою в залежності від об'єкта.
На цій стадії проектування виконуються теплотехнічні розрахунки огороджуючих конструкцій із урахуванням вимог енергозбереження.
Робоча документація для будівництва розробляється для виконання будівельно-монтажних робіт і визначення кошторисної вартості будівництва.
Також робоча документація містить детальні опрацювання усієї будівлі: розробку рішень по улаштуванню вузлів, декоративних елементів, усунення "містків холоду", специфікації виробів і матеріалів, креслення на виготовлення нестандартних елементів та багато іншого.
Розробляється робоча документація для будівництва на підставі затвердженої попередньої стадії проектування.
Робочий проект будівництва є інтегрованою стадією проектування, яка фактично об'єднує на цьому етапі стадію "П" та робочі креслення.
ЕТАПИ ТА СТАДІЇ ПРОЕКТУВАННЯ
РОБОЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ
© 2020 «YOUR Project»